Sprawdź związek przed ślubem!
Budowanie solidnych podstaw do zawarcia małżeństwa lub innego długotrwałego związku to długi proces, który nie następuje w jednej chwili. Z biegiem czasu pary uzyskują pewne doświadczenia, które pomagają im lepiej zrozumieć siebie nawzajem. Spotykamy się i spędzamy razem czas, aby dowiedzieć się, czy dana osoba jest dla nas odpowiednia. Czego powinna para wspólnie doświadczyć przed podjęciem decyzji o małżeństwie?
Zorganizujcie wielką wspólną podróż
Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na podróż dookoła świata czy na spędzenie tygodnia z plecakiem w Bieszczadach, musisz zobaczyć, czy możesz polegać na swoim partnerze podczas wspólnej przygody. W jaki sposób radzi sobie z wyzwaniami, takimi jak przebita opona lub porozumiewanie się z tubylcami, zupełnie nie znającymi języka polskiego? Czy potrafi walczyć z trudnościami i nie tracić optymizmu? To może być świetny test na to, jak poradzicie sobie z wyzwaniami, które pojawią się w waszym późniejszym wspólnym życiu.
Umiejętność komunikowania się
Czy potrafisz argumentować w sprawach spornych zachowując szacunek dla partnera? Czy potrafisz komunikować się bez atakowania, obwiniania lub stawiania się w defensywie, jeśli nie od razu uzyskasz to, czego chcesz? Czy potrafisz dostrzec u siebie takie reakcje, a następnie wziąć oddech, wycofać się, uspokoić i kontynuować rozmowę? Czy możesz dojść do rozwiązania, które jest satysfakcjonujące dla was obojga?
Stawienie czoła różnicom i konfliktom oraz praca nad nimi stanowi ważny fundament dla przyszłego związku. Jeśli nie możesz poradzić sobie z konfliktami teraz, to co będzie później? A przecież sprzeczki i nieporozumienia zdarzają się nawet w najbardziej zgodnym małżeństwie.
Dzieciństwo i historie rodzinne
Dowiedz się, kim jest twój partner i w co wierzy. Poświęć czas na zrozumienie historii swojego wybranka, poznanie jego rodziny. Czy uważa, że jego rodzice są ważniejsi od małżeństwa? Co wyniósł z domu, jakie wartości są dla niego najważniejsze? Im więcej wiecie o sobie nawzajem, tym bardziej stabilny będzie wasz związek.
Wspólny budżet
Mimo, że brak romantyzmu w tym stwierdzeniu, finanse są ważną częścią wspólnego życia. Przed podjęciem zobowiązania, jakim jest ślub, musisz wiedzieć, czy możesz polegać na swoim partnerze w sprawach materialnych, czy potrafi on efektywnie zarządzać domowym budżetem. Dobrym pomysłem może być rozpoczęcie od czegoś małego, na przykład ustalenie, ile pieniędzy chcecie wydać w najbliższy weekend. Sprawdzianem będzie atrakcyjnie spędzony czas bez przekroczenia zaplanowanego limitu.
W obliczu stresu
Łatwo jest kochać, gdy wszystko idzie dobrze. Jednak burze i trudności, które dotykają każdego, pokazują nam, czy związek jest oparty na poważnym uczuciu, czy okaże się jedynie mrzonką. W każdej relacji pojawiają się frustracje i nieporozumienia. Ważne jest, aby mieć plan w przypadku sytuacji kryzysowej, gdy uderzą w was nieuniknione problemy. Nic nie buduje zaufania bardziej niż burza. Właśnie wtedy dowiadujesz się, jaki naprawdę jest twój partner, czy związek jest bezpieczny i na ile jesteście oboje zaangażowani. Kiedy robi się ciężko uciekacie, czy trzymacie się za ręce i rozmawiacie o problemach? Jeżeli przebrniecie przez ten sztorm, istnieje duża szansa na to, że wyjdzie po nim słońce, które rozgrzeje wasz związek bardziej, niż myślicie.
Żyjcie razem
Mieszkając we wspólnym mieszkaniu dowiesz się na ile kompatybilni i tolerancyjni jesteście wobec siebie. Dzielenie się przestrzenią życiową pomoże ci zorientować się, co cię denerwuje i drażni w twoim partnerze oraz czy potraficie sobie dać z tym radę i zaakceptować swoje wymagania i potrzeby. Mieszkając razem, zdasz sobie sprawę z wagi pracy zespołowej i wzajemnego szacunku przy wykonywaniu nawet najbardziej codziennych obowiązków.
Dzięki doświadczeniu wspólnego życia lepiej poznasz swojego partnera i siebie samą.
Wzloty i upadki w życiu seksualnym
Naturalne jest, że pary doświadczają wzlotów i upadków w swoim życiu seksualnym. Kiedy upadek trwa zbyt długo pojawia się ciężka atmosfera i rozczarowanie. Gdy twój partner zaczyna czuć się bardziej jak współlokator niż kochanek, to świetna okazja, aby spotkać się i szczerze porozmawiać na temat waszych pragnień i oczekiwań seksualnych.
Stworzenie wspólnej strategii na wczesnym etapie wyeliminuje rozczarowanie, które pojawia się, gdy podniecenie seksualne maleje lub chwilowo go nie ma.
Warto też zastanowić się, czy wasze oczekiwania co do tej sfery życia są podobne. Może wymagasz za dużo od partnera, albo on żąda rzeczy niemożliwych? Warto uwzględnić wszystkie aspekty waszego pożycia seksualnego, jeżeli naprawdę chcecie związać się ze sobą na stałe.
2018-06-08