Sprawdź jakie zalety ma piec z podajnikiem na pellet. Wybierz najlepszy kocioł dla Twojego domu
Żyjemy w ciągłym pędzie, a dom chcemy traktować jak azyl, w którym odpoczywamy, miło spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Szczególnie zimą, gdy dni są bardzo krótkie, nie warto tracić ich na codzienną, żmudną obsługę pieca i pilnowanie stałej temperatury mającej panować w domu. Naprzeciw naszym potrzebom wyszli producenci ekologicznych pieców grzewczych z podajnikiem na pellet.
Pellet – co to takiego?
Jest to nowoczesne paliwo stałe, pozyskane z biomasy. Skład pelletu bywa różny, lecz co ważne, jest on w całości naturalny, gdyż powstaje z odpadu drzewnego (trocin) lub sprasowanej słomy czy łusek słonecznika. Występuje w formie granulatu i prawie w całości ulega spaleniu w przeznaczonym do tego kotle. Osoby już korzystające z pieca zasilanego pelletem podkreślają, że spalaniu granulatu towarzyszy wydzielający się przyjemny zapach drzewa. Zaletą tego paliwa z biomasy jest także jego czystość i łatwość przechowywania. Decydując się na zakup ekologicznego pieca z podajnikiem możemy nawet zrezygnować z posiadania w domu kotłowni.
Jaki piec na pellet będzie najlepszy?
Ponieważ zakup kotła to decyzja na długie lata jego użytkowania, warto postawić na innowacyjne, nowoczesne rozwiązania grzewcze. Czołowi producenci eko pieców Metalteres zadbali, abyśmy mogli nimi sterować nawet z drugiego końca świata. Za pomocą aplikacji w smartfonie jesteśmy w stanie precyzyjnie zaprogramować stałą temperaturę, różną w kilku pomieszczeniach w naszym domu. W ten sposób nie dopuszczamy do wychłodzenia obiektu budowlanego, a co za tym idzie – nie mamy strat ciepła. Udogodnieniem takiego systemu jest możliwość rozsądnego zarządzania ogrzewaniem, np. ustawieniem niższej temperatury w pomieszczeniu, w którym nie przebywamy, czy wyższej w pokoju dziecięcym.
Czy marka pieca ma znaczenie?
Robiąc tzw. research przed zakupem warto zwrócić uwagę na certyfikaty, które posiada dedykowany dla granulatu kocioł. Renomowany piec z podajnikiem na pellet posłuży dłużej, a także będzie bezpieczny dla domowników. Warto spytać o wpływ spalania na środowisko, gdyż ostatnimi czasy takie słowa jak „Eko” czy „Bio” są często nadużywanymi zwrotami i okazują się w praktyce jedynie marketingowymi frazesami, które nie mają przełożenia na ekologię.
2019-09-30