Czy graviola jest skuteczniejsza w walce z rakiem niż chemioterapia?
W dalekiej amazońskiej dżungli rośnie drzewo, które wyróżnia się bardzo długą oraz bogatą tradycją leczniczą. To graviola której w medycynie naturalnej wykorzystuje się wszystkie części: korzenie, liście, owoce a także nasiona. Przeprowadzone badania udowodniły, że ma zdolność niszczenia komórek nowotworowych, co może być przełomem w dotychczasowych metodach leczenia raka.
Graviola okiem naukowców
Pomimo, że w onkologii i ogólnym leczeniu nowotworów współcześnie króluje chemioterapia to jednak specjaliści medycyny naturalnej pokusili się nad przeprowadzeniem badań nad owocem gravioli i jego właściwościami antynowotworowymi. Sukces rozpoczął się w 1976 roku kiedy National Cancer Institute w czasie podjętych prac udowodnił, że owoc zawiera szereg związków które skutecznie i bardzo efektywnie niszczą komórki rakowe.
Odkryto również, że graviola ma w sobie składniki zwane acetogeninami annonaceowymi. To właśnie one mają antynowotworowe działanie, skutecznie ingerując w wiele komórek rakowych. Amerykański Health Sciences Institute w 2001 roku ogłosił, że alkaloidy zawarte w gravioli zwalczają jedynie komórki rakowe, zaś nie naruszają zdrowych. Efekt działania owocu, jest więc całkowicie przeciwstawny, aniżeli stosowana dziś chemioterapia.
Warto również wspomnieć o badaniach przeprowadzonych na Uniwersytecie Pardue w Kalifornii, dzięki którym udowodniono, że acetogeniny zawarte w gravioli mogą zatrzymać rozwój komórek nowotworowych, których nie jest wstanie pokonać stosowany dziś w onkologii lek adriamycyna znany też pod pojęciem doksorubicyny.
Jak działają acetogeny zawarte w gravioli?
Acetogeny zawarte w gravioli oddziałują niszcząco na komórki rakowe ponieważ blokują tworzenie się ATF. Jest to energia, która jest niezbędna aby komórka rakowa w organizmie mogła dalej istnieć. Jeżeli dopływ owej energii zostaje zablokowany, stopniowo obumiera i nie jest wstanie zaatakować innej części organizmu, jak to dzieje się w przypadku chemioterapii, kiedy dochodzi do przerzutów.
Obecnie udowodniono, że graviola ma ogromną skuteczność w leczeniu:
Raka trzustki
Raka płuc
Raka prostaty
Raka jelita grubego
Raka piersi
Ekstrakty z drzewa namierzają komórki rakowe
Komórki rakowe które zostają zaatakowane przez składniki zawarte w gravioli namierzają i skutecznie zabijają 12 różnych typów nowotworów. Owe pochodzące z natury składniki są silniejsze aniżeli leki stosowane w chemioterapii. Dodatkowo nie wyrządzają dla naszego organizmu żadnych szkód ani efektów ubocznych. Najważniejsze jest to, że nie osłabiają naszego organizmu, a wręcz przeciwnie dodają mu siły i energii aby skutecznie zwalczał chorobę.
Długa historia drzewa
Graviola znana jest ludziom od wieków. Wszystkie jej części: owoce, liście, kora, korzenie czy też nasiona wykorzystywane były przez rdzennych Indian Ameryki Południowej. Stosowano je jako lek na serce, astmę, czy też przy problemach z wątrobą.
W 1976 roku graviola okazała się silnym zabójcą raka. Dotąd jednak medycyna konwencjonalna nie wszczęła badań laboratoryjnych, aby ocenić jej wartość w leczeniu.
2016-04-21